Tooted sõiduautodele/kaubikutele/maasturitele

Continental winter tire expertise

Our winter tire expertise

Talverehvide märgistused

Talverehvide märgistused

article_66w_image1

M+S sümbol

“Lumerehv” tähendab rehvi, mille turvisemuster, turvisesegu või struktuur on ette nähtud eelkõige lumeoludes tavarehvist paremate kasutusomaduste saavutamiseks sõiduki paigaltvõtul ja liikumise säilitamisel. 

article_66w_image1

Mägisümbol

"Alpi sümbol" tähistab talverehve, mis vastavad UNECE [ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni] rehvialastele määrustele (kehtivad EL’is ja mitmes muus riigis), samuti USA ja Kanada vastavatele määrustele. Nende talverehvide lumesõiduomadusi tuleb tõestada objektiivsete testidega ning nad peavad vastama paikapandud piirmääradele või neid ületama. Nendel rehvidel on suurepärased sõiduomadused ohutuse ja juhitavuse poolest lumes, jäistel teedel ning üldiselt madalatel temperatuuridel. 

Erirehvid 4x4/linnamaasturitele

Paljud linnamaasturid ja maastikusõidukid on varustatud rehvidega, mille küljele on märgitud „M+S“ sümbol. Selle põhjuseks on asjaolu, et seda sõidukiliiki pakuti kõigepealt Põhja-Ameerikas, kus aastaringsed rehvid „M+S“-märgistusega on tavalised. Continental’i rehviportfellis on sellisteks näiteks tootesarjad ContiCrossContact LX, ContiCrossContact LX Sport või Conti4x4Contact.

M+S-rehv on ühes EL’i direktiivis ametlikult määratletud kui “rehv, mille turvisemuster ja struktuur on töötatud välja tavarehvist paremaks sõitmiseks lumes”. Seega pole „M+S”-märgistusega rehvide sõidunäitajad ei määratletud ega mõõdetud.

 

Põhja-Ameerikas on talverehvide lumesõiduomadused määratletud nn. „mägisümboliga“. „Mägisümbolit“ võivad kanda vaid rehvid, mis vastavad nendele nõuetele või ületavad neid. 

Continental’i soovitus

Ehkki M+S-märgistusega rehvid kuuluvad mõnes Euroopa riigis seaduse kohaselt talverehvide hulka, soovitab Continental talveoludes kasutada talverehve, mille küljele on kantud „mägisümbol“.