Tooted sõiduautodele/kaubikutele/maasturitele

stage_image1_lg

Technology

Rehvirõhu jälgimise süsteem

Rehvirõhu jälgimise süsteem ning elektrooniline rehviandmete süsteem

Sõiduohutus ja –mugavus on otseselt seotud rehvide seisukorraga. Näiteks umbes 40% kõikidest ootamatutest rehvilõhkemistest on põhjustatud alarõhust rehvis. 

Continental’i väljaarendatud süsteemides jälgitakse pidevalt rehvirõhku ning selle alanemise korral antakse juhile usaldusväärne hoiatus. 

Sel kombel aitavad meie rehviandmete süsteemid kõrvaldada sagedast liiklusõnnetuste põhjust, millega tõstetakse sõiduohutust. Tänu sellele vähenevad ka süsinikdioksiidi heitmed ning kütusekulu. 

Kui auto rehvides on rõhk 0,3 baari alla normi, kulutab ta tõenäoliselt 1,5 protsenti rohkem kütust ning paiskab atmosfääri sellevõrra suurema koguse süsinikdioksiidi heitmeid. 

article_66w_image1

Euroopa uued nõuded

Euroopa Komisjon on võtnud vastu seaduse, millega muudetakse rehvirõhu jälgimise süsteemid kohustuslikuks uutel mudelitel alates aastast 2012 ning kõikidel uutel autodel alates aastast 2014 – nagu need on juba USAs. Paljudel sõidukitel kuuluvad rehvirõhu jälgimise süsteemid juba standardvarustusse. Need süsteemid edastavad oma andmed sõiduki muudele süsteemidele – näiteks pidurdussüsteemile.

 

Seega oleme oma tooteportfelliga juba ette valmistatud tulevikunõueteks, veelgi ohutumaks, keskkonnasõbralikumaks ja mugavamaks jälgimiseks ning juhi rehvimajanduse lihtsustamiseks.