Tooted sõiduautodele/kaubikutele/maasturitele

stage_image1_lg

Technology

Continental ja Kordsa ühendavad jõud uue liimisüsteemi arendamiseks tekstiilile

Continental ja Kordsa

  • Paljulubav loodussõbralik resortsinooli- ja formaldehüüdivaba liimitehnoloogia
  • Continental kavatseb selle rakendada kogu oma rehvitootmises
  • Kordsa ja Continentali koostöö on rehvitööstuses teedrajav näide
  • Rehvitootjate ja -tarnijate jaoks kavandatakse vabalitsentside süsteemi

Continentali rehviosakond ja juhtiv rahvusvaheline tekstiilist tugevdusmaterjalide tootja rehvitööstuse jaoks Kordsa teevad kootööd uue kestliku liimisüsteemi standardi väljatöötamisel tekstiilist tugevdusmaterjalide sidumiseks kummipõhiste ühenditega. Ettevõtted on oma koostöö eesmärgiks võtnud välja arendada tehnoloogia, milles resortsinool ja formaldehüüd on asendatud loodussõbralikumate kemikaalidega.

Dr. Boris Mergell

Dr. Boris Mergell

„Vastutustunne meie töötajate ja ühiskonna kui terviku ees on meie ettevõttestrateegias tähtsal kohal. Seega otsime pidevalt uusi ideid, kuidas muuta rehvide tootmist võimalikult keskkonnasõbralikuks. Kordsa näol oleme leidnud pädeva arenduspartneri liimisüsteemide alal, kel on laialdased teadmised resortsinooli- ja formaldehüüdivaba sidumistehnoloogia valdkonnas. Continentali ja Kordsa kõrgetasemeline koostöö kajastub ka senistes katsetes, mis on väga positiivseid tulemusi andnud nii laboris kui ka katserehvidega,“ ütles dr Boris Mergell, kes juhib Continentali sõiduautorehvide ülemaailmset uurimis- ja arendustegevuse haru. „Seepärast kavatseme selle tehnoloogia järk-järgult kasutusele võtta oma rehvitootmisse kõigis osades, mis on järjekordne oluline samm keskkonnasõbralikkuse suurendamise suunas. Paljud tootjad töötavad praegu välja oma lahendusi ja juba ainuüksi kõigile üksiklahendustele heakskiidu saavutamise keerukas protsess võib peagi osutuda ülearuseks. Seetõttu kavatseme selle tehnoloogia teha kättesaadavaks ka teistele tootjatele ja konkurentidele, pannes sellega aluse uuele liimisüsteemide standardile,“ lisas Mergell.

Ibrahim Özgur Yildirim, Chief Technology Officer Kordsa

„Kriitilise tähtsusega kasutusvaldkondades on resortsinooli ja formaldehüüdi kasutamine rehvitööstusele suur väljakutse. Tugevdusmaterjalide tootjana oleme töötanud alates 2008. aastast selle nimel, et loobuda resortsinooli ja formaldehüüdi kasutamisest, mis kajastab meie eesmärki arendada tulevaste põlvkondade jaoks paremaid ja kestlikumaid tooteid. Avatud innovatsiooni tavade innuka toetajana oleme koostöös Continentaliga rakendanud oma ulatuslikke teadmisi ning tänu sellele suutnud muuta rehvikoortriide immutamiseks kasutatavad keemilist ühendit. Selle lõplik koostis on loodussõbralik alternatiiv resortsinooli- ja formaldehüüdipõhistele liimidele, mida on laialdaselt kasutatud enam kui 80 aastat. Tänu selles valdkonnas tehtud ulatuslikele teadusinvesteeringutele ja saavutatud tulemustele oleme täiesti veendunud, et koostöös Continentaliga suudame muuta selle uue tehnoloogia uueks tööstusstandardiks tekstiilist tugevdusmaterjalide liimisüsteemide vallas,“ ütles Kordsa tehnoloogiadirektor İbrahim Özgür Yıldırım.

Continental ja Kordsa kavatsevad uue liimisüsteemi puhul võtta kasutusele vabalitsentside süsteemi. Loodussõbralik tehnoloogia kombinatsioonis vabalitsentside süsteemiga võimaldab Continentalil ja Kordsal saada rehvitööstuses eeskujuks, et suurendada veelgi ohutust ning kaitsta tervist ja keskkonda. Süsteemi esitletakse põhjalikumalt Tire Expo 2018 rehvimessil, mis toimub veebruaris Hannoveris.