Tooted sõiduautodele/kaubikutele/maasturitele

stage_image

Media Services

Võimas duo Continental esitleb: WinterContact TS 870 ja WinterContact TS 870 P

03/05/2021
  • Uuenduslikum: täiustatud Cool Chili segu ja uus rehvimuster
  • Turvalisem: suurepärased omadused talvel ja märja ilmaga
  • Säästlikum: väiksem veeretakistus ja märgatavalt pikem läbisõit

Hannover, 3. mai 2021. Arvestades rehvitööstuse kiiret arengut viimastel aastatel, pole ime, kui arvate, et arenguruumi enam eriti pole. Continentali WinterContact TS 870 ja WinterContact TS 870 P aga tõestavad vastupidist: rehvitehnoloogias on veel ruumi kvanthüppeks.

Continental_PP_Wintercontact_TS870_1

The WinterContact TS 870 is the successor to the proven WinterContact TS 860, much acclaimed by the trade press, and follows in its tracks by combining outstanding winter performance with excellent wet-weather properties.

WinterContact TS 870 – kuni keskmise suurusega autodele

Tuntud ja tunnustatud rehvi WinterContact TS 860 järeltulija, mis on erialaajakirjanduses juba laialdast tunnustust võitnud. Sarnaselt eelkäijaga ühendab WinterContact TS 870 suurepärased talvised sõiduomadused erakordsete märja ilma omadustega, kuid on ühtlasi muljetavaldavalt keskkonnasõbralik – näiteks on veeretakistus veelgi väiksem ja läbisõit suurem. WinterContact TS 870 on siiski täiesti uus toode, mille konstruktsioon, turvisemuster ja rehvisegu on loodud nullist. Tulemuseks on rehvimudel, mis tagab 3% lühema pidurdusteekonna jääl ja 5% parema juhitavuse lumel.

Uus WinterContact TS 870 pakub ka suuremat haarduvust lumel ja märgades ilmaoludes ning paremat juhitavust kuival teel. Arvestades ohutus- ja keskkonnaeesmärkide vastuolu, millega arendusinsenerid kogu aeg silmitsi seisavad, on mõlemas valdkonnas saavutatud edu muljetavaldav: 10% läbisõidu suurenemisega kaasneb veeretakistuse vähenemine 2% võrra. 

Nii on uue rehvi omadused taas erakordselt hästi tasakaalus, nagu kasutajad on juba harjunud Continentali talverehvidelt ootama. Täiendava haarduvuse lumel tagavad uudsed omavahel haakuvad 3D-lamellid, mis asetsevad lume suhtes täpselt paraja nurga alla. Sügavamale lumme tungivad mustriklotsid haakuvad tugevamini, tagades parema haarduvuse. Veelgi suurendavad ohutust diagonaalsoontega paralleelselt paigutatud lamellid. Nurgelised lamellid kannavad liikumisel tekkivaid jõude tõhusamalt üle ja tagavad haardumise lumistel teedel nii otse sõites kui ka kurvides. 

Continental_PP_Wintercontact_TS870_3 Kopie

The WinterContact TS 870 was developed for models like the VW up!, the VW Golf and the Citroën C4. Higher-priced cars too, including the BMW 1 Series and 3 Series, will drive safely through the cold season on this new winter tire from Continental.

Üks uue disaini eeliseid oli võimalus lisada turvisesse suuremad lumetaskud, mis täituvad lumega ja parandavad veelgi haarduvust. Lumise teega haardub kõige paremini mitte rehvi kontaktpind, vaid lumi ise. Lumi satub turvisesoontesse, kus see kokku pressitakse. Tihke lumi rehvimustris haakub seejärel teel oleva lumega. Mida paremini hoiavad turvisesooned lund kinni, seda parem on haarduvus. Selle saavutamiseks kasutab Continental tehnoloogiat SnowCurve+. Selle tehnoloogiaga rehvidel on spetsiaalne sooneseina konstruktsioon, mis haakub tihke lumega enam kui 1000 punktis. Nii tagatakse suurem haarduvus ja pidurdusjõudude parem ülekanne – eriti kurvides.

Veelgi lühema pidurdusteekonna saavutamiseks libedal talvisel teel on WinterContact TS 870 kontaktpinnal koguni 10% võrra rohkem turviseklotse. Klotsiservad ja lamellid toimivad nagu klaasipuhastid, lükates sulamisvee kiiresti laiali ja tagades hea haardumise jäisel teel.

Continental_PP_Wintercontact_TS870_2 Kopie

The WinterContact TS 870 features the V-shaped tread, since adopted by many tire manufacturers.

Rehvil WinterContact TS 870 on V-kujuline muster, mille on Continentali eeskujul kasutusele võtnud ka paljud teised rehvitootjad. Continentali uut talverehvi enamikust konkurentidest eristav silmatorkav uuendus on aga ümber rehvi jooksev laineline kesksoon, millesse V-kujulised sooned suubuvad. Kuid see pole veel kõik. Hydro Grooves veesooned ja kesksoon üheskoos juhivad vihmaga sõites vett veelgi kiiremini eemale, kaitstes veelgi tõhusamalt vesiliu eest ja lühendades pidurdusmaad märjal teel. Teine pidurdusteekonda lühendav tegur on uhiuus turvisesegu, mille nimi on jäänud samaks – Cool Chili. Spetsiaalne vaikude segu tagab parema haarduvuse ja lühema pidurdusteekonna märjal teel.

Rehvi suurema keskkonnasõbralikkuse tagab eelkõige polümeerühendi valik. Optimeeritud ristseoste tihedus suurendab polümeeri painduvust, parandades rehvi kontakti tee pinnaga. See vähendab hõõrdkulumist ja suurendab rehvi läbisõitu. Samal ajal vähendab Cool Chili segu veeretakistust, vähendades ühtlasi ka kütusekulu ja seeläbi CO2heitkoguseid.

WinterContact TS 870 on välja töötatud automudelitele VW up!, VW Golf, Citroën C4 jt. Ka kallimad mudelid nagu BMW 1. ja 3. seeria sõidavad Continentali uue talverehviga ohutult kogu talve. Tootevalikus on esialgu 19 suurust 14–17-tollistele velgedele, ristlõikesuhtega 45–65 ja laiusega 175–225 mm. Osal mudelitel on kandikaitse ja/või XL-märgistus, mis tähistab suuremat kandevõimet. Järgmisel aastal lisab Continental tootevalikusse veel 45 suurust. Rehvide maksimaalne lubatud sõidukiirus on 240 km/h. 

wintercontact 870P

Continental will be gradually introducing the WinterContact TS 870 P as successor to the TS 850 P. As with its “little brother”, for the WinterContact TS 870 P Continental employs an enhanced Cool Chili compound and uses Hydro Grooves.

WinterContact TS 870 P keskmise suurusega autodele ja maasturitele

Continental toob WinterContact TS 870 P järk-järgult turule kui TS 850 P järeltulija. Nagu eelmisena kirjeldatud „väikevenna“ puhul, kasutatakse ka WinterContact TS 870 P rehvides uut Cool Chili segu ja soonetehnoloogiat Hydro Grooves. Laiemaid rehve kasutavate autojuhtide turvalisuse suurendamiseks aga otsustasime tavapärasest V-kujulisest mustrist loobuda. Selle asemel on Continental WinterContact TS 870 P jaoks valitud jäigem konstruktsioon nelja suure pikisoonega mustriklotside ridade vahel. Sellel uuenduslikul ja eelkäijast põhimõtteliselt erineval turvisekonstruktsioonil on olulisi eeliseid, eriti märjal teel. See tõrjub vee väga kiiresti kontaktpinnalt eemale, parandades juhitavust, lühendades pidurdusmaad ja kaitstes paremini vesiliu vastu.

Tunnustatud eelkäijaga võrreldes on uue rehvi puhul saavutatud 4% parem pidurdamine märjal teekattel ja 8% väiksem vesiliu tekkimise tõenäosus, ilma et see mõjutaks rehvi teisi omadusi. Eraldi äramärkimist väärib 5% lühem pidurdusteekond jääl ning 6% parem juhitavus nii kuivades oludes kui ka lumel. Continentali uuel talverehvil on ka silmapaistvad keskkonnanäitajad: 16% suurem läbisõit ja 2% väiksem veeretakistus.

Continental_PP_Wintercontact_TS870P

To deliver added safety for drivers who fit wider tires, the developers have chosen to move away from the conventional V-shaped tread in the WinterContact TS 870 P. Instead, in the WinterContact TS 870 P, Continental has settled on a stiffer construction with four large circumferential grooves running between the rows of tread blocks. This innovative tread structure displaces the water from the contact patch very quickly.

Tootevalikus on esialgu 52 suurust sõiduautodele ja maasturitele veljesuurusega 16–21 tolli, ristlõikesuhtega 35–65 ja laiusega 205–255 mm. Paljudel mudelitel on kandikaitse ja/või XL-märgistus, mis tähistab suuremat kandevõimet. Rehvide maksimaalne lubatud sõidukiirus on 270 km/h. Seega on WinterContact TS 870 P ideaalne lahendus, kui uusi rehve on vaja sedaanile, maasturile või sportautole nagu Audi TT. Jäiga konstruktsiooni tõttu on see suurepärane valik ka raskematele elektrisõidukitele.

Esialgu kavatses Continental need kaks uut talverehvi turule tuua eraldi. WinterContact TS 870 pidi turule tulema juba eelmisel aastal, kuid COVID-19 pandeemia tõttu lükati ka selle lansseerimine 2021. aastasse.

Kontakt
Ildiko Kovacs
Ildíko Kovàcs

Head of Locations Communications 

Continental AG l Divison Tires

Jädekamp 30

30419 Hannover, Germany

+49 (0) 511 976 36221

+49 (0) 511 976 836220

Kontakt
Ildiko Kovacs
Kristin Boland-Haack

International Locations Communications Officer

Continental AG l Divison Tires

Jädekamp 30

30419 Hannover, Germany

+49 (0) 511 976 36220

+49 (0) 511 976 836220