Tooted sõiduautodele/kaubikutele/maasturitele

stage_image1_lg

Company

Continental’i korporatsioon

Faktid & arvud

article_66w_image1

Continental asutati Hannover’is aastal 1871 aktsiaseltsina “Continental-Caoutchouc- und Gutta-Percha Compagnie” [Kontinentaalne kautšuki- ja gutapertšikompanii]. Peatehases Hannoveris toodeti muuhulgas pehmeid kummitooteid, kummeeritud riiet ja täisrehve vankritele ja jalgratastele.

Aastal 1898 kroonis algusaja edusamme arenduses ja tootmises mustrita õhkrehvide tootmine autodele. Sajandivahetusel kasutati Continental’i õhupalliriiet Saksamaa esimese õhulaeva gaasikambrite hermetiseerimiseks. 1904. a. arendas Continental maailma esimese ettevõttena välja soontega rehvid autodele, 1905. a. hakkasime tootma needitud libisemistvähendavaid rehve, mis sarnanesid hilisematele naastrehvidele, ja kolm aastat hiljem leiutasime lahtivõetava veljeääriku võidusõiduautodele. Aastal 1909 lendas prantsuse lendur Louis Blériot esimese inimesena üle La Manche’i väina. Tema monoplaani aerodünaamilised pinnad olid kaetud Continental’i aeroplaanimaterjaliga.

1920ndate lõpus ühines ettevõte suurte kummitööstusettevõtetega ja moodustus Continental Gummi-Werke AG [Continental’i kummitehased AG].

Aastal 1951 alustasime terastrosskonveierlintide tootmist. 1955. a. arendasime esimese ettevõttena välja õhkvedrustuse veoautodele ja bussidele. Vöörehvide seeriatootmine algas aastal 1960. Umbes 30 aastat hiljem tõime turule esimesed keskkonnasõbralikud sõiduautorehvid.

Aastal 1995 loodi autosüsteemide osakond, et hoogustada süsteemidealast ettevõtlust autotööstuses. Tutvustasime hübriidajamsüsteemide võtmetehnoloogiat 1997. a.

Täna kuulub Continental maailma autotööstuse tarnijate esiviisikusse. Pidurisüsteemide, jõuseadme- ja šassisüsteemide ja –osade, mõõteseadmete, meelelahutusliku teabe lahenduste, sõidukielektroonika, rehvide ja tehniliste elastomeeride tarnijana aitab Continental kaasa sõiduohutuse tõstmisele ja üleilmsele kliimakaitsele. Samuti on Continental asjatundlik partner võrkuühendatud autoside alal.

Continental’i korporatsioon on jagatud autondusgrupiks ja kummigrupiks ning koosneb viiest osakonnast: 

 

  • Šassii- & ohutusosakond keskendub moodsatele tehnoloogiatele aktiiv- ja passiivohutuse ning sõiduki liikumise vallas. 

  • Jõuseadmete osakonnas tegeldakse uuenduslike ja tõhusate süsteemlahendustega tänapäeva ja tuleviku jõuseadmetele igat liiki sõidukite tarvis. 

  • Siseosakonda on koondatud kõik tegevused, mis on seotud teabe esitamise ja haldamisega sõiduki salongis. 

  • Rehviosakond pakub õigeid rehve igaks elujuhtumiks – sõiduautodele, veoautodele, bussidele, ehitusplatsisõidukitele ja erisõidukitele ning jalg- ja mootorratastele. Continental’i rehvid tähistavad suurepärast jõudude ülekannet, erakordselt kindlat sõitu iga ilmaga ning suurt kulutasuvust. 

  • ContiTech’i osakond arendab ja toodab funktsionaalseid sõlmi, osi ja süsteeme autotööstusele ning muudele olulistele tööstusharudele.